Verejné osvetlenie za cenu 15 miliónov € na úver

S príchodom jesenného a zimného obdobia občania čím ďalej tým viac apelujú na funkčnosť verejného osvetlenia nakoľko sa skôr stmieva a je dôležité aby osvetlenie fungovalo ako má. Moderné, úsporné a funkčné osvetlenie verejných priestorov je dôležitou podmienkou bezpečnosti v meste. Mnohé mestá a obce na Slovensku v posledných rokoch zmodernizovali verejné osvetlenie často aj s použitím fondov EU. Mesto Čadca rekonštruovalo verejné osvetlenie v roku 2015 za cenu 15 miliónov eúr - bohužiaľ na úver.

Osvetlenie budú občania Čadce splácať splácať 15 rokov

Čadca má veľmi draho zrekonštruované verejné osvetlenie, ktoré budú splácať občania Čadce spolu asi 15 rokov, keďže bolo financované z úveru. Otázne je, či funguje tak, ako má a či boli zrekonštruované všetky jeho dôležité časti ako sú napr. rozvody a stĺpy. V mnohých častiach ostáva Čadca neosvetlená a občania sa v noci obávajú o svoju bezpečnosť. Často sa stáva, že osvetlenie v noci nesvieti, ale svieti celý deň. Neustále sa na sociálnych sieťach ozývajú nespokojné hlasy Čadčanov, ktorých hnevá poruchovosť nového osvetlenia.
Ako poslanec som viackrát vystúpil na Mestskom zastupiteľstve s mnohými námietkami k zmluve o rekonštrukcii verejného osvetlenia, avšak sa zdá , že primátorovi aj súčasným poslancom tento stav vyhovuje. Mne, ale nie!!! Je dôležité zabezpečiť, aby verejné osvetlenie bolo funkčné a aby bolo dokončené vo všetkých častiach nášho mesta napr. aj na cintorínoch, kde roky chýba. Je pre mňa neprípustné, aby sa občania Čadce v noci obávali chodiť po meste po tme, nakoľko osvetlenie nefunguje. Postarám sa o to, aby Čadca mala verejné osvetlenie ako sa na okresné mesto v 21. storočí patrí!

Svieti, alebo nie? No, za tie peniaze by malo!

Verejné osvetlenie je základ a mestu by na ňom malo záležať. Čadca musí byť moderným mestom.

Môžete to zmeniť, už 29.októbra!